Intalnirea anuala a membrilor si simpatizantilor Asociatiei

Forum creat pentru colegii de la Asociatia Pro Detectie

Intalnirea anuala a membrilor si simpatizantilor Asociatiei

Mesajde ynaovidiu » Dum Sep 07, 2014 8:22 pm

Colegi, prieteni,
Ne pregatim sa organizam o intalnire a tuturor pasionatilor de detectie de metale din Romania.
Nu ne dorim o intalnire exclusivista a membrilor asociatiei ProDetectie ci o intalnire de cunoastere a tuturor pasionatilor de istorie, indiferent de forumul pe care activeaza: detectori.ro, historydetecting.ro, detectiemetal.ro. Nu suntem tabere separate, suntem doar pasionati de acelasi lucru si ne dorim sa aratam astfel.
Intalnirea la care noi ne gandim, va avea loc in perioada 17-19 octombrie, undeva in imprejurimile Brasovului. Ne-am gandit la aceasta locatie ca fiind, cumva, in centrul tarii si astfel, accesibila pentru cat mai multi participanti.
Va rugam sa ne comunicati care este opinia dumneavoastra, precum si dorinta de participare, astfel incat sa putem incepe discutiile legate de cazare, etc.
Multumim.

ynaovidiu
ynaovidiu

Detector: Garrett 2500 GTI

Re: Intalnirea anuala a membrilor si simpatizantilor Asociat

Mesajde girbaciu » Lun Sep 08, 2014 9:10 am

salutare, mai am o bucata de concediu la inceputul lui octombrie :( , daca s-o mai strange niste ore pentru un liber ,doua voi veni .
girbaciu

Detector: xp deus

Mesajde Adi » Lun Sep 08, 2014 10:48 am

Prezent. :D
Adi

Detector: Garrett AT PRO

Mesajde Tetis » Mar Sep 09, 2014 5:49 pm

Prezent:)
Tetis

Detector: Teknetics Gamma 6000

Mesajde ecristian » Mie Sep 10, 2014 5:34 pm

as veni si eu :)
ecristian

Detector: Garrett Propointer

Mesajde ynaovidiu » Joi Sep 11, 2014 3:15 am

ecristian scrie:as veni si eu :)

Sunteti binevenit !
Va rog sa-mi spuneti daca veniti singur sau insotit.
ynaovidiu
ynaovidiu

Mesajde Adi » Dum Sep 14, 2014 10:59 am

Pina atunci, rog pe cei care si-au anuntat prezenta sa ne ajute cu niste masuri de tricou.
Momentan se lucreaza la sigla, si cind va fi gata vrem sa dam comanda in cel mai scurt timp posibil.
Multumesc
Adi

Detector: Garrett AT PRO

Mesajde ecristian » Lun Sep 15, 2014 1:19 pm

ynaovidiu scrie:
ecristian scrie:as veni si eu :)

Sunteti binevenit !
Va rog sa-mi spuneti daca veniti singur sau insotit.
ynaovidiu

cred ca singur :)
ecristian

Detector: Garrett Propointer

Mesajde ynaovidiu » Lun Sep 22, 2014 1:26 pm

Ieri, in jurul pranzului, decizia finala asupra locului intalnirii parea definitiva…totusi in urma unor consultari telefonice cu colegii am “schimbat modificarea” din nou.Drept urmare, in cursul acestei dimineti, am cautat si am gasit varianta finala---pensiunea “Cheile Cetatii” (***) undeva in apropiere de Rasnov. Accesul spre pensiune se face din soseaua Predeal - Rasnov (asfaltat), pe un drum forestier de aproximativ doi kilometri.
Pensiunea dispune de 34 de locuri de cazare, sala de mese, foisor, leagane, balansoare, teren de fotbal, parcare supravegheata video, bucatarie complet utilata, gratare in aer liber etc….sala de mese este dotata cu televizor, combina muzicala, masa ping-pong, masa biliard, grup sanitar etc…fiecare camera poseda baie proprie, televizor…
Vecinatatile pensiunii (dealuri golase, paduri, poieni etc.) sunt favorabile atat plimbarilor in aer liber cat si detectiei.
Pret total inchiriere pensiune/doua nopti (vineri de la pranz pana duminica la pranz) 3.400 lei insemnand 50 lei/noapte/pat.
Toate serviciile de tip aprovizionare, gatit, spalat vase, curatenie la plecare cad in sarcina noastra !
Pentru serviciile de aprovizionare cu alimente, bauturi, carbune gratar, lemne foc si altele ma ofer voluntar alaturi de alti 2-3 colegi care ma vor sprijini in acest sens.
Pe lista sunt mai mult de 34 persoane dar sunt cativa(brasoveni) care au anuntat deja ca nu vor ramane peste noapte. In afara de asta, pentru colegii care vor sa campeze: este posibil si acest lucru. Deci, dupa ceva socoteli, ne-am gandit ca locurile vor fi suficiente. Exista si solutii de criza, in situatia in care numarul de participanti va fi si mai mare, exista posibilitate de cazare la 250 m, la o alta pensiune.
Va rog confirmati in maxim 2-3 zile ziua sosirii: vineri sau sambata. Trebuie sa platim un avans pentru pensiune si nu o putem face pana nu avem confirmarea voastra.

Imagini cu pensiunea in discutie pot fi vizualizate pe: http://www.cheilecetatii.ro
ynaovidiu (tel. 0722211369)
Nu aveţi permisiunea de a vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj.
ynaovidiu

Mesajde Cornelius » Mie Oct 01, 2014 1:17 pm

Cu mare satisfactie pot sa confirm partciparea la eveniment.
Am primit azi un neasteptat concediu+bilet de avion si voi reusi s
a ajung pe data de 18 octombrie, cel mai probabil in jurul orei 9:00.
De abia astept!
Vin cu sotia si juniorul, plus un alt coleg cu sotia...dar il las pe el sa confirme.
Bafta tuturor!
Cornelius

Detector: ACE 250, AT GOLD

Următorul

Înapoi la Asociatia Pro Detectie