Cadou primit din partea firmei DETCH Ltd.

Dezbateri despre diferite branduri şi modele de detectoare de metale.

Cadou primit din partea firmei DETCH Ltd.

Mesajde sopri21 » Mie Iul 08, 2015 1:47 pm

Zilele trecute, am avut bucuria de a primi un cadou de la DETECH Ltd., si anume o bobina SEF de 12 inch, pentru detectorul meu, care este un Detech EDS, detector care m-a ajutat sa scot la lumina 5 tezaure monetare (care impreuna insumeaza circa 705 monede antice), plus alte artefacte frumoase si interesante.

Povestea sta in felul urmator.
Mergand printr-o padure cu detectorul in spate, am agatat bobina intr-o ramura si am stricat bobina (mai exact, s-a smuls mufa acolo unde intra cablul in bobina), doar din vina mea. Am detectat o vreme cu bobina de 9 inch, dar parca nu era la fel ca cu cea de 12”, asa ca am luat legatura cu reprezentantul lor in Romania (www.detech.ro), m-am prezentat cine sunt , si i-am spus ca doresc sa achizitionez o bobina SEF de 12”. Atunci, SURPRIZA MARE, reprezentantul mi-a zis ca doreste sa-mi ofere bobina cadou, un fel de premiu de recunostiinta si fidelitate din partea firmei DETECH. In numai cateva zile a si venit, direct de la fabrica.
SI ASTA-I DOAR INCEPUTUL.
Reprezentantul m-a informat ca urmeaza sa primesc tot ca premiu, in semn de recunostiinta, si noul model de detector RELIC STRIKER 4.8 KHZ. Sincer, abia astept sa intru in posesia acestuia, pentru ca am auzit ca noul model depaseste cu mult adancimea EDS-urilor si va fi destinat in special cautarii de tezaure si artefacte. Cu totii stim ca atunci cand iesim la detectat, avem impresia ca nu avem destula adancime si ne intoarcem acasa cu inima stransa…. “daca am trecut peste ceva important, dar detectorul nu l-a simtit” .

Vreau sa multumesc, si pe aceasta cale, firmei DETECH Ltd. pentru premiile oferite, dar si pentru performantele detectorului meu – Detech EDS – care prin adancime si stabilitatea lui foarte buna, m-a ajutat de descopar numeroase obiecte interesante. Si mai vreau sa le multumesc si pentru emotiile si valurile de adrenalina, care m-au navalit de fiecare data, atunci cand am scos la lumina tezaurele sau artefactele. Acest detector, este pentru mine special. Nu-l voi vinde niciodata, si chiar daca se va strica de tot, il voi pastra ca amintire.

Numai bine,
Marius
sopri21

Detector: Detech EDS

Înapoi la Detectoarele de metal - discuţii generale